
Posiedzenia Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
15 czerwca odbyły się dwa posiedzenia Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W obu posiedzeniach zdalnie uczestniczył dr Waldemar Rolewski Wiceprezes Zarządu Federacji.



15 czerwca odbyły się dwa posiedzenia Senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W obu posiedzeniach zdalnie uczestniczył dr Waldemar Rolewski Wiceprezes Zarządu Federacji.

9 czerwca zostało przesłane do Pana Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólne stanowisko siedmiu organizacji inicjatywy #HodowcyRazem dotyczące podjęcia działań zmierzających do zmiany obowiązujących przepisów o zatrudnianiu cudzoziemców w sektorze chowu i hodowli zwierząt gospodarskich.

28 maja odbyło się spotkanie online przedstawicieli Zarządu Federacji z Kierownictwem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

28 maja nominację do Pomorskiej Rady Rolniczej otrzymał Grzegorz Brodziak, członek Zarządu Federacji.

25 maja w siedzibie Izby Rolniczej odbyło się pierwsze posiedzenie po okresie zawieszenia na czas pandemii Rady Społecznej przy Dyrektorze KOWR w Opolu.

Ważnym elementem realizowanego 20 maja 2021 r. w Minikowie Międzynarodowego Dnia Rzepaku „Eurorzepak 2021” była konferencja pt. „Uprawa rzepaku a Europejski Zielony Ład”.

Na posiedzeniu Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 18 maja Komisja przyjęła propozycje tematów kontroli do planu pracy NIK na 2022 r.

12 maja Związek Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych zorganizował kolejne z cyklu spotkań (zwanych nieoficjalnie obiadami), który ma na celu zacieśnianie współpracy ZPDiWR z instytucjami działającymi na rzecz sektora rolno-spożywczego. Gości powitał Prezes Zarządu ZPDiWR Roman Wiatrowski.

12 maja 2021 r. odbyło się spotkanie siedmiu organizacji rolniczych działających w ramach inicjatywy #HodowcyRazem z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą.