Spotkanie Porozumienia Rolników

22 marca przedstawiciele 6 organizacji Porozumienia spotkali się na kolejnym posiedzeniu w trybie zdalnym.

Prezes Mariusz Olejnik jako koordynator otworzył spotkanie, na którym obecni byli przedstawiciele wszystkich organizacji.

Głównym tematem spotkania była relacja Przewodniczącego Wiesława Gryna ze spotkania uzgodnieniowego przedstawicieli protestujących rolników z Ministrem Rolnictwa Czesławem Siekierskim w Jasionce 19 marca br. podczas Europejskiego Forum Rolniczego.

Następnie omówiono sprawy finansowe związane głównie z utworzeniem strony internetowej Porozumienia.

W końcowej części posiedzenia omówiono aktualną sytuację strajkową, a także najbliższe wydarzenia organizowane przez poszczególne związki. Najszybciej, bo już 16 maja br. odbędzie się konferencja „O-polski rynek rzepaku i zbóż” w Prószkowie k/Opola. Prezes Mariusz Olejnik zaprosił wszystkich uczestników spotkania na to wydarzenie.