Aktualności

Rozmowy z polskimi związkowcami w Copa Cogeca

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk spotkał się dziś z polskimi przedstawicielami w międzynarodowych organizacjach Copa Cogeca. Poruszyli oni problem rosnących kosztów działalności grup i zespołów roboczych.

fot: strona MRiRW
fot. MRiRW

Przedstawiciele polskich organizacji w strukturach Copa i Cogeca zwrócili uwagę na kwestie finansowe, wskazując na wzrost kosztów utrzymania, podróży oraz działalności grup i zespołów roboczych.

Szef resortu rolnictwa zgodził się, że inflacja spowodowała relatywny spadek wartości wsparcia udzielanego polskim organizacjom w działalności na forum Copa i Cogeca. Dlatego też rozpatrzy możliwości zwiększenia tego wsparcia.

Wicepremier Kowalczyk zwrócił uwagę, że wkrótce rozpocznie się na unijnych forach dyskusja na temat nowelizacji obecnej perspektywy finansowej.

– Obecna perspektywa finansowa była przedstawiana trzy lata temu, a zatem w całkowicie odmiennych realiach. Jej nowelizacja pozwoliłaby również na zwiększenie budżetu na Wspólną Politykę Rolną – podkreślił wicepremier.

Szef resortu rolnictwa stwierdził także, że głos związkowców jest potrzebny nie tylko w tej sprawie, lecz także w kwestii bioróżnorodności oraz przedłużenia zgody KE na wolny handel produktami rolnymi z Ukrainy.

W spotkaniu uczestniczył Waldemar Rolewski Wiceprezes Zarządu Federacji.

Źródło: strona https://www.gov.pl/web/rolnictwo/rozmowy-z-polskimi-zwiazkowcami-w-copa-cogeca