Posiedzenie Zarządu, Rady i Prezesów Związków Federacji w dniu 13 stycznia 2022 r.

Dnia 13 stycznia 2022 r. pod Poznaniem odbyło się hybrydowe posiedzenie Zarządu, Rady Federacji i Prezesów Związków, którzy nie mają swoich przedstawicieli we władzach Federacji. Spotkanie otworzył i prowadził Przewodniczący Rady Tomasz Zdziebkowski.

fot. Łukasz Gapa

W pierwszej części posiedzenia przeprowadzono głosowania Rady Federacji w celu jej ukonstytuowania się. Na Wiceprzewodniczących zostali w głosowaniu jawnym wybrani Pan Leszek Wojciechowski i Pan Łukasz Gapa. Na członków Prezydium wybrano Panów: Mirosława Dackiewicza i Antoniego Pieprzyka.

W kolejnym punkcie Przewodniczący Tomasz Zdziebkowski uwzględniając aktualną sytuację pandemiczną w Polsce zasugerował, żeby planowana konferencja pod roboczym tytułem „Biologizacja. Technologia. Współpraca.” odbyła się najpóźniej do dnia 15 czerwca br.

Następnie ustalono, że Zjazd Nadzwyczajny powinien odbyć się przed Świętami Wielkanocnymi, najlepiej w pierwszym tygodniu kwietnia. Na Zjeździe należy zatwierdzić nową ustaloną wcześniej nazwę Federacji – zakomunikować i podać przyczyny zmiany, poinformować o planowanej do połowy czerwca konferencji.

Kończąc posiedzenie ustalono, że kolejne spotkanie odbędzie się 24 lutego br. w tym samym miejscu z agendą: wszystkie tematy przygotowujące do Zjazdu- konkretna dyskusja na temat tożsamości, zmiana nazwy, przyjęcie informacji prawników dotyczącej formy prawnej organizacji najlepszej dla skutecznego działania oraz sprawozdanie robocze zespołu ds. organizacji konferencji. Na tym posiedzenie zakończono.