Krajowy Zjazd Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego Rolniczych Spółdzielni Produkcyjnych

W dniu 14 czerwca br. odbyło się uroczyste posiedzenie VIII Krajowego Zjazdu Delegatów Krajowego Związku Rewizyjnego RSP, podczas którego obchodzono 30-lecie istnienia Związku.

W pierwszej części spotkania podsumowano 30 lat działalności KZR RSP, wręczono odznaczenia państwowe, medale, odznaki honorowe i spółdzielcze. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich Mariusz Olejnik Prezes Zarządu Federacji.

Prezes zadeklarował dalszą współpracę Federacji z Krajowym Związkiem Rewizyjnym RSP. Podkreślił, że Związek, tak jak Federacja również reprezentuje osoby prawne i niektóre stanowiska mogą być wspólnie uzgadniane.

Na Opolszczyźnie wspólnie z RSP zainicjowano tworzenie się grup producentów. W efekcie powstało kilkanaście grup, które powołało do życia spółdzielnię Polski Rzepak i Zboża. Prezes Mariusz Olejnik współpracuje z RSP w ramach Porozumienia Rolników Opolszczyzny, które skupia 7 organizacji rolniczych.

W drugiej roboczej części Zjazdu brali udział delegaci Związku.